Графік роботи медичної сестри: 6:30 до 18:30

Поради медичних працівників

/Files/images/golovna/DSCN5125.JPG
Сестра медична старша : Романенко Катерина Сергіївна
/Files/images/mediki/20191025_132410.jpg
Сестра медична: Солодка Любов Геннадіївна

Шановні Батьки! Життя дитини – це найвища цінність!

ПОРАДИ ЯК УБЕРЕГТИСЬ ВІД "КОРОНОВІРУСУ"

Для шкіл та дитсадків
Для навчальних закладів
На робочому місці

Що робити коли у тебе симптоми ГРВІ

Твоя супергеройська сила проти вірусу

Пам'ятка для батків "короновірус"

/Files/images/0_mediki/1.jpg /Files/images/0_mediki/2.jpg

Як контролювати стан здоров'я дітей, які перехворіли на COVID - 19

/Files/images/0_mediki/21.jpg

Пам`ятка батькам з попередження всіх видів дитячого травматизму навесні

Настала весна, і батьки з дітьми вирушають на прогулянки, щоб подихати повітрям і відпочити від зимових морозів. Як уберегти дитину в цей час, не позбавляючи активної радості?

1. Почніть з правильної підготовки до вулиці. Виберіть одежу по сезону, вона повинна бути світлою, щоб не нагріватися на сонці, гигроскопичной, щоб випаровувати піт (випадковий вітерець не так страшний одягненому по сезону дитині, як спітнілому під купою светрів). Бажано, щоб одяг був і з яскравою помітною деталлю , щоб легко знайти малюка в натовпі. Покладіть в кишені бирки з номером телефону , на випадок , якщо малюк загубиться.

2. Не обмежуйте руху дитини: його одяг має бути настільки зручним, щоб він без зусиль міг за бажання нахилитися, присісти.

3. Уникайте шнурків , поясів , стрічок та інших прикрас, які можуть послужити джерелом травми. Крім того, що через розв'язаний шнурок можна просто спіткнутися , вільно звисаючі деталі одягу можуть заплутатися в рухомих деталях гойдалок , каруселей, атракціонів , зачепитися за що-небудь при спуску з гірки.

4. Головний убір дитини повинен бути по розміру голови і не повинен закривати огляд .

5. Не відвідуйте з малюком багатолюдні заходи, які проходят в закритих приміщеннях. Краще вирушайте на свіже повітря на довгу прогулянку - це піде на користь як дитині, так і всій сім'ї.

/Files/images/0_mediki/0100hywp-41f2.jpg

Звертаємося до вас: щоб не допустити лиха на дорозі, вдома, на вулиці вам необхідно:

- не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

- вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

- на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;

- не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;

- вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);

- не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї;

- не залишати дітей (особливо маленьких) самих, навіть на короткий час;

- вчити дитину користуватися дверним вічком;

- не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у поліцейську форму;

- вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;

- забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;

- забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;

- не використовуйте самі та не дозволяйте дітям користуватися піротехнічними засобами;

- запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;

- не дозволяти дражнити тварин;

- не дозволяти вмикати електроприлади, газову плитку за відсутності дорослих;

- не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна та визирати у відчинене вікно;

- вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;

- вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини;

- не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах;

УВАГА КІР !!!

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ "КІР"

Перша допомога при травмі ока

Найбільш чутливий людський орган – це очі, тому їх травми досить часто тягнуть за собою серйозні негативні наслідки, аж до втрати зору. І щоб уникнути можливих проблем, потрібно вміти надати правильну невідкладну допомогу при різних травмах очей.

Які бувають види травм

Наука офтальмологія поділяє очні пошкодження на наскрізні, проникаючі і поверхневі. Також до травм відносяться контузії, термічні і хімічні опіки, а також попадання сторонніх тіл в очне яблуко

При пораненнях ока кожна хвилина має значення. Сильні внутрішньоочні крововиливи, випадання внутрішніх тканин або розвиток інфекції загрожує втратою ока. Тому спеціалізована допомога лікаря потерпілому повинна бути надана відразу після надання першої допомоги.

Перша допомога при травмі очей
 1. Попадання дрібних сторонніх тіл

Потрібно промити очі при попаданні невеликого стороннього тіла. Якщо не виходить видалити порошинку самостійно, потрібно якомога швидше звернутися до офтальмолога за допомогою.

 1. Попадання сторонніх тіл в очне яблуко

Не можна самостійно видаляти стороннє тіло, якщо воно потрапило в око! Також не слід терти травмоване око. Гострі краї предмета ще більше можуть травмувати орган зору і привести до сильного руйнування очного яблука. Накладіть на очі стерильну пов’язку і негайно зверніться за медичною допомогою.

 1. При кровотечі

Якщо сталася важка контузія або глибоке проникаюче поранення ока, відкривається кровотеча, яку потрібно зупинити якомога швидше. Для цього потрібно закапати антибактеріальні краплі, потім накласти стерильну пов’язку і після цього негайно звернутися до кваліфікованого лікаря.

Зробіть пов’язку з марлі або стерильного бинта, в крайньому випадку можна скористатися пропрасованою чистою серветкою. Краще накласти пов’язку відразу на два ока, це необхідно для того, щоб синхронні рухи хворого і здорового очей ще більше не погіршили стан. Потім потерпілого необхідно з особливою обережністю доставити до лікаря.

 1. Термічний опік

Пошкоджену ділянку ока при термічному опіку необхідно продезінфікувати очними краплями. Після цього рекомендується накласти стерильну марлеву пов’язку і потім звернутися до лікаря.

 1. Хімічний опік

При попаданні шкідливих хімікатів в око, в першу чергу потрібно з’ясувати, яка саме це речовина. Зазвичай при хімічних опіках потрібно термінове промивання проточною теплою водою. Однак деякі хімікати (плавикова кислота, натрій і сухе негашене вапно) при взаємодії зі звичайною водою можуть завдати ще більшої шкоди. Коли ж Ви все-таки впевнені, що отриманий опік стався не від цих хімічних речовин, то можете приступати до промивання. При цьому повіки не повинні бути закриті, тривати ця процедура повинна як мінімум 15 хвилин.

Якщо після промивання на очах залишилися тверді частинки шкідливої речовини, їх необхідно усунути, використовуючи чисту ватну паличку. Пам’ятайте, чим швидше Ви видалите їдке джерело, тим вищою буде ймовірність успішного результату. Пов’язка на очі не накладається.

Бережіть свої очі і будьте здорові!


ПАМ'ЯТКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ/Files/images/964652cf263211e4a1483085a99aa192_638f0ccb279611e4a1173085a99aa192-480x640.jpg

Поради батькам щодо харчування дитини зі зниженим апетитом

Загалом під час організації харчування дитини з поганим апетитом дорослим необхідно виявляти винахідливість.
Якщо дитина відмовляється від їжі, в жодному разі не годуйте її силоміць. Краще пропустити прийом їжі або зробити це пізніше, а потім годувати дитину невеликими порціями за 5-6 або більше прийомів. І все ж проміжки між окремими годуваннями мають бути не меншими за 3 години.
Дуже важливо на початку годування дати дитині такі продукти, які мають властивість підсилювати відділення травних соків і тим самим поліпшувати апетит. Це може бути кислий фруктовий або ягідний сік, шматочок оселедця, квашена капуста, солоний огірок, салат із сирих овочів. Сприятливо діє міцний м'ясний бульйон. Однак дуже важливо звернути увагу на можливість виникнення алергічних реакцій (висип, почервоніння шкіри щік). У цьому випадку від бульйону доведеться відмовитися.
Для дітей зі зниженим апетитом важливо суворо дотримуватися режиму годування — не давати нічого їстівного в проміжках між окремими прийомами їжі, а також не давати багато пити. У такому разі дитина охочіше розпочинатиме прийом їжі з рідких страв. У той саме час при годуванні дозволяйте їй запивати тверду їжу водою, соком або овочевим відваром і, звичайно, не обмежуйте пиття безпосередньо після годування.
Протягом певного часу можна застосувати метод «вільного годування», тобто годувати дитину за її бажанням. Найулюбленіші дитиною страви слід готувати частіше за інші, але при цьому дещо змінювати рецептуру, додаючи необхідні багаті білком продукти (м'ясо, сир тощо).
Чи замислювалися ви над тим, чому у деяких дітей після оформлення у дошкільний заклад поліпшується апетит, припиняються звичні блювання? Усе тому, що діти охочіше їдять за загальним столом, у родинному колі, в товаристві інших дітей. Тож виробіть правило сідати за стіл усією родиною.Іноді дитина погано їсть через те, що до початку годування перебуває в збудженому стані, занадто захоплена грою, заняттями. У цьому випадку можна дещо перенести (на 20-30 хвилин) прийом їжі, дати час на те, щоб дитина змогла заспокоїтися.
У спекотні літні дні або за високої температури повітря в приміщенні організм дитини втрачає багато рідини. Це призводить до зменшення вироблення травних соків і зниження апетиту. У таких випадках перед початком годування дитині рекомендується дати трохи прохолодної кип'яченої води або несолодкого соку, можна почати годування з кисломолочного напою чи змінити режим годування: у найспекотніший полуденний час дати дитині вдруге легкий сніданок (кефір, булочку, фрукти), а обід перенести на пізніший час, скажімо, після денного сну. У такому випадку дитина, добре відпочивши і зголоднівши, легко впорається з досить калорійним обідом.

/Files/images/oformlennya_saytu/1241310135_2.jpg




Поради щодо харчування дитини вдома у вихідні дні

– Пам’ятайте. що діти мають їсти чотири-п’ять разів на день із перервою в 3-4 години.
– Не давайте дитині між прийомами їжі солодощі.
– Складайте дитячий раціон так, щоб він містив у достатній кількості білки,жири,вуглеводи,мікро- та макроелементи, а також вітаміни.
– Давайте дитині пити чисту воду. Соки або чаї не замінять її в раціоні дитини, на скільки корисними вони не були б.
– Урізноманітнюйте харчування дитини, адже його одноманітність призводить до зменшення кількості шлункового соку. Як наслідок знижується апетит та порушується засвоєння їжі.
– Навчайте дитину раннього віку їсти самостійно.
– Діліть дитині молодшого дошкільного віку котлету та рибу на кусочки, але після того, як вона побачить готову страву.
– Навчіть дитину їсти м’ясо та рибу разом із гарніром.
– Завжди орієнтуйтеся на апетит дитини. Ніколи не годуйте дитину насильно. Пам’ятайте, що зниження апетиту може свідчити про захворювання дитини.
– Підтримуйте у дитини перед та під час їжі гарний настрій. Це важливий чинник для формування хорошого апетиту

/Files/images/oformlennya_saytu/1241310135_2.jpg /Files/images/oformlennya_saytu/1241310135_2.jpg

ПАМ'ЯТКА при епілептичному нападі

 • Напади епілепсії зазвичай не потребують спеціальної медичної допомоги та минають самостійно. Головне — уберегти хворого від можливих пошкоджень.
 • При падінніхворого слід підтриматий опустити на підлогу.
 • Задля уникнення травмувань хворого слідприбрати предмети довколаньо­го, аби він не міг їх зачепити.
 • У жодному разіне слід намагатися силоміць припинити судомні рухихво­рого, адже цим можна лише травмувати його. Сівши поряд з хворим, слід лише під­тримувати йому голову.
 • Аби запобігти потраплянню слини у дихальні шляхи,слід злегка повернути голову хворого набікта очистити серветкою рот.
 • Якщо рот хворого трохи відкритий, можна спробувати покласти йому між зу­бами складений шматок тканини (хустку, серветку чи шматок одягу]. Це допоможе запобігти прикусу язика, щік, пошкодженню зубів. Якщо щелепи стиснуті,не слід намагатися відкрити хворому рот.
 • Слід намагатися запам'ятати послідовність протікання нападу, аби потім пра­вильно описати його лікареві.
 • Після припинення нападу рекомендуютьне будити хворого,якщо він заснув.
 • Якщо одразу після припинення нападу хворийнамагається встати й почати
  • Слід негайно викликати лікаря,якщо:
  • розпочався повторний напад;
  • судомний напад триває більше 3-5 хвилин;
  • після приступу хворий не опритомнює протягом 10 хвилин;
  • епілептичний напад стався уперше;
  • під час нападу хворий все ж отримав травми.
 • Після завершення судом слід повернути хворого на бік — задля уникнення за­падання язика.
/Files/images/oformlennya_saytu/1241310135_2.jpg
ПАМ'ЯТКА
Перша долікарська допомога при задусі
 • Задуха настає у разі потрапляння стороннього предмета у горло чи трахею людини. При цьому сторонній предмет блокує доступ повітря. Через те, що при задусі до мозку перестає надходити кисень, допомогу потерпілому слід надавати якомога швидше.
 • Ознаки задухи:
 • потерпілий не здатен видати будь-який звук;
 • дихання потерпілого утруднене;
 • обличчя червоніє, а потім синіє;
 • потерпілий знепритомнів.
 • Якщо потерпілий при тямі та поряд з ним опинилося двоє дорослих, один має негайно викликати швидку, другий — розпочати надавати першу допомогу. Якщо поряд з потерпілим хтось один — перед викликом швидкої слід розпочати надання першої допомоги.
 • Метою надання першої допомоги є видалення стороннього предмета з дихальних шляхів потерпілого. Залежно від віку потерпілого першу допомогу надають по-різному.
Якщо потерпілий — дитина до 2 років
 • Якщо нещасний випадок стався з дитиною до 2 років, слід сісти та покласти дитину собі на ногу спинкою вгору. Якщо немає можливості сісти — слід встати на одне коліно, на іншу ногу покласти дитину. Голова дитини має при цьому бути опущеною донизу. Рукою слід підтримувати груди та живіт дитини.
 • Задля вивільнення стороннього предмета з дихальних шляхів слід вдарити дитину між лопатками 4-5 разів (не дуже сильно, але і не дуже слабко].
 • Якщо це не дало результату, слід покласти дитину на спину, відкинути її голову трохи назад, піднявши підборіддя (аби дихальні шляхи більше відкрилися). При цьому слід так само підтримувати дитину однією рукою.
 • Для виштовхування стороннього предмета слід швидко натиснути двома пальцями однієї руки на верхню частину живота дитини — туди, де з'єднуються ребра, — вглиб і вгору або основою долоні на грудину. Натискання має бути достатньо сильним, аби видалити сторонній предмет.
 • Слід повторювати прийом, поки сторонній предмет не вийде, але не більше 4-5 разів.
 • Якщо це також не допомагає, повторити удари між лопатками — теж до 4-5 разів і натискання на живіт (4-5 разів], і так чергувати прийоми, поки сторонній предмет не почне рухатися.
Якщо потерпілий — дитина від 2 до 7 років
 • Якщо нещасний випадок стався з дитиною від 2 до 7 років, слід сісти, посадити дитину собі на ноги. Якщо немає де сісти, слід встати на одне коліно, посадивши дитину собі на іншу ногу.
 • Голова дитини має бути опущеною. Однією рукою слід підтримувати дитину під груди.
 • Задля вивільнення стороннього предмета з дихальних шляхів слід вдарити основою долоні вільної руки дитині між лопатками 4-5 разів.
 • Якщо це не дало результату, слід стиснути одну руку у кулак, впертися нею — тим боком, де знаходиться великий палець, — дитині у живіт. Іншою рукою слід підтримувати дитину за спину.
 • Аби виштовхнути сторонній предмет з дихальних шляхів дитини, стиснутою у кулак рукою слід швидко надавити дитині на живіт якомога глибше та трохи вгору. Натискання має бути достатнім для видалення стороннього предмета. При цьому не слід стискати дитині ребра.
 • Слід повторити натискання до 4-Б разів, якщо сторонній предмет не вийде раніше.
 • Якщо це не допомагає, слід знову повторити удари між лопатками — теж до 4-5 разів і натискання на живіт (4-5 разів), і так чергувати прийоми, поки сторонній предмет не почне рухатися.
Незалежно від віку дитини
 • Час від часу слід перевіряти ротову порожнину. Якщо сторонній предмет вийшов чи почав виходити/рухатися, слід обережно витягти його з ротової по­рожнини дитини. Важливо випадково не проштовхнути його знову вглиб.
 • Якщо дитина знепритомніла, але дихає, слід покласти її на спину, відкинути її голову назад (аби дихальні шляхи відкрилися якомога ширше).
 • Якщо дитина знепритомніла і не дихає, слід покласти дитину на спину, відкинути її голову назад і розпочати робити штучне дихання. При цьому вдихати повітря можна одразу до носа і рота дитини (якщо вона мала), не видихаючи все повітря зі своїх легенів: легені дитини менші за легені дорослого. Видихати слід частіше, ніж зазвичай: дитина дихає швидше, ніж дорослий.
 • Якщо вдихуване повітря не проходить у легені дитини, слід повторити удари між лопатками та натискання на живіт.
 • Якщо після всіх дій сторонній предмет не виходить з дихальних шляхів, а дитина ні на що не реагує, слід розпочати серцево-легеневу реанімацію (штучне дихання у поєднанні з масажем серця).


/Files/images/oformlennya_saytu/1241310135_2.jpg
Підозри переламу кінцівки
 • Слід провести іммобілізацію — закріпити кінцівку як мінімум у двох суглобах, вище та нижче травмованого місця.
 • Прикласти до травмованого місця щось холодне.
 • У разі кровотечі слід накласти дитині джгут (міцно затягнути кінцівку, на­приклад, ременем], накласти тугу пов'язку. Аби вивільнити травмовану кінцівку, слід розрізати рукав чи штанину ножицями, адже зняти одяг з травмованої кінцівки, як правило, складно.
 • Слід транспортувати потерпілу дитину до теплого приміщення. Якщо дитина мала та пошкодила одну чи обидві верхні кінцівки, її можна нести на руках. Якщо дитина не може йти, слід сконструювати носилки з тих матеріалів, що є поряд.
 • За підозри травмування спини або шиї важливо покласти потерпілу дитину на тверду поверхню та зафіксувати її шию щільним коміром.
 • Транспортувавши дитину до теплого приміщення, слід дати їй теплий напій і знеболювальний засіб. Потім огледіти місце травмування. Якщо є садна, кровотеча — накласти пов'язку. Якщо є ознаки обмороження — надати відповідну першу допомогу.
 • Після виконаних дій слід викликати лікаря.
/Files/images/oformlennya_saytu/1241310135_2.jpg
У разі травмування голови
 • Щороку бурульки, що падають, як правило, з дахів домів, становлять смертельну небезпеку для життя. На складність травми безпосередньо впливають маса льоду, що впав, та висота падіння. Так, при падінні бурульки найчастіше фіксують травму голови — від легкого забиття до тяжких черепно-мозкових травм.
 • Якщо дитина притомна, слід відвести її до приміщення, вкласти на ліжко чи диван, оцінити характер зовнішніх ушкоджень. Потім — обробити садно антисептиком і накласти на нього пов'язку.
 • Якщо дитина непритомна, слід негайно викликати швидку. До прибуття швидкої не можна рухати дитину, адже у неї може бути травмовано шийний відділ хребта. Слід вкрити потерпілу дитину ковдрою, стежити за її диханням і пульсом.
 • При появі кровотечі слід накласти пов'язку, при блюванні — повернути голову дитини набік, аби вона уникла задухи.
/Files/images/oformlennya_saytu/1241310135_2.jpg
У разі незначних травм
 • Поширена дитяча забавка — облизувати металеві предмети на морозі — може призвести до травмування. Якщо язик дитини прилип до поверхні, дитині ні в якому разі не можна робити різких рухів. При різкому русі тонкий та ніжний слизовий покрив залишається на металі, починається кровотеча, а потім протягом кількох днів триває болісне загоєння рани.
 • Слід вмовити дитину потерпіти, не рухати головою, аби уникнути більшого трав­мування. Потім — полити язик дитини ледь теплою (аби уникнути опіків) водою.
/Files/images/oformlennya_saytu/1241310135_2.jpg
РЕКОМЕНДАЦІЇ
для батьків щодо обрання спортивної секції для дитини
 • Обов'язково враховуйте бажання дитини, дозвольте їй самостійно обрати цікавий для себе вид спорту. Також зверніть увагу на здібності та темперамент дитини. Якщо при­мушувати дитину — вона буде перебувати в стані постійного стресу.
 • Обов'язково пройдіть з дитиною медичний огляд або проконсультуйтеся з лікарем. Навіть якщо дитина має вигляд абсолютно здорової, у неї можуть бути малопомітні проблеми, що за підвищених фізичних навантажень можуть стати серйозним захво­рюванням.
 • Запам'ятайте, якщо дитина повненька, то її ліпше віддати на дзюдо, а не на гімнастику. Коренастим дітям ліпше займатися боротьбою. У високих дітей гірша гнучкість, тому їм ліпше підійдуть волейбол, баскетбол або біатлон.
 • Вирішіть, якою буде кінцева мета усіх занять — усебічний розвиток та зміцнення здоров'я дитини або професійна спортивна кар'єра. Якщо вибір буде на користь другого варіанта, важливо розуміти, що іноді тренувальний процес шкодить інтелектуальним здібностям, а досягнути результатів може не кожна дитина.
 • Не налаштовуйтеся лише на один вид спорту, спробуйте кілька варіантів. Почніть зі спорткомплексів, які розташовані найближче до будинку.
 • Проаналізуйте відгуки про майбутнього тренера: його стиль спілкування з дітьми, рі­вень професіоналізму, розумність фізичних навантажень. Під час першого відвідування поспілкуйтеся з ним, попросіть дозволу поспостерігати за заняттям.
 • Під час першого відвідування занять зверніть увагу на такі деталі:
  · чи наявні всі умови для занять — душова, роздягальня тощо;
  · наскільки професійно та безпечно обладнаний спортивний зал;
  · чи групують дітей відповідно до фізичної зрілості та навичок;
  · чи вимагає тренер, аби діти дотримувалися правил і використовували на­лежні засоби захисту;
  · чи виокремлює тренер час, аби діти могли розігрітися перед тренуванням і охолонути після заняття.
 • Зверніть увагу на те, в якому стані перебуває дитина після занять. Якщо щось насторо­жує, зокрема сильна втома, збудженість, біль у суглобах або м'язах, поговоріть з трене­ром, він має пояснити вам, чому так відбувається. Якщо у нього немає пояснень, звер­ніться до лікаря.
 • Пам'ятайте, в дошкільному навчальному закладі медична сестра може порадити, який вид спорту ліпше для вашої дитини з огляду на стан її здоров'я. А практичний психолог зможе дати поради з огляду на особливості характеру, темпераменту дитини.

АВІТАМІНОЗ У ДИТИНИ

Грип ГРВІ: як розрізнити

КРАСНУХА

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ НОСОВІЙ КРОВОТЕЧІ

Поради батькам щодо організації харчування дітей вдома

ТУБЕРКУЛЬОЗ

КОРИСТЬ ЯБЛУК ДЛЯ ДИТИНИ

Коклюш

Скарлатина

ОБЕРЕЖНО ГРИБИ!

ДИТЯЧИЙ ТРАВМАТИЗМ У ЛІТНІЙ ПЕРІОД

Кiлькiсть переглядiв: 554